Поради стилот сите тврдеа дека е хомосексуалец, но денес е оженет со една од најубавите гркинки: Се сеќавате на Сакис Рувас? (ФОТО)

Не постои човек во Европа што не се сеќава на грчкиот претставник на Евровизија пред повеќе од 10 години, пејачот Сакис Рувас.

Сакис Рувас и Катиа Зуголи / Фото: Инстаграм @sakisrouvas

Пејачот стекна голема слава по легендарниот настап на Евровизија во 2004-та година, а тоа само ја зголеми неговата слава во Грција, каде веќе беше перцепиран како национална ѕвезда.

Иако поради неговиот истакнат стил на облекување и грижа за себе кружеа многу муабети дека Сакис е можеби геј, тој е стрејт маж и е среќно оженет татко.

Свадбата на Сакис и Катиа / Фото: Инстаграм @sakisrouvas

Во 2017 година по 14 години во врска се венчаше со манекенката Катија Зуголи, со која имаат дури четири деца.

Катиа Зигула е позната грчка манекенка / Фото: Инстаграм @katiazygouli

Периодов Сакис Рувас и сопругата Катиа се во фокусот на грчките медиуми поради видеата кои ги објавува на социјалните медиуми, односно како им се придружува во пеењето на музичарите на грчкиот остров Крф.

Инаку, Сакис и Катиа се родители на дури четири деца, а според фотографиите што ги споделуваат на социјалните мрежи и пишувањата во грчките медиуми, тие се многу заљубен пар и живеат во хармонична, семејна атмосфера.

Фото: Инстаграм @sakisrouvas
Сакис е татко на дури четири деца / Фото: Инстаграм @sakisrouvas
Фото: Инстаграм @sakisrouvas
Фото: Инстаграм @sakisrouvas
Фото: Инстаграм @sakisrouvas
Катиа Зигула / Фото: Инстаграм @sakisrouvas
Фото: Инстаграм @sakisrouvas
Сакис Рувас со семјестгвото / Фото: Инстаграм @sakisrouvas
Прочитајте и...  Во октомври ќе се случи редок феномен: Ова се нема случено уште од Втората светска војна!

Прочитај повеќе

Можеби не освои награда на „Макфест“, но дефинитивно имаше најдобро деколте меѓу колешките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Провокативниот албум на Мадона кој постави историски рекорди! (ФОТО)

Слободен Печат

Да се фатат последните летни денови: Викторија Лоба во секси-бикини ужива на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Која е Зендаја? Актерката која влезе во историјата како најмлада добитничка на Еми награда!

Слободен Печат

Лице на Балканот: Три Македонки се враќаат со три титули од Србија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Родителски трик на Кејт Мидлтон што ќе ве воодушеви: Зошто постојано го допира принцот Џорџ по главата?

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Паника во светскиот џет-сет: Ќе се откријат имињата на сите што летале со авионот на Епстин (ФОТО)

Слободен печат

Нов бизарен тренд на „Тик-Ток: Со турпија за нокти си ги рамнат забите, стоматолозите реагираат! (ВИДЕО)

Слободен печат

Несудените водителки на „Еми“: Двете се позитивни на коронавирус

Слободен Печат

Мода во време на корона: Виртуелниот свет на „Еми“ наградите (ФОТО)

Слободен печат

Џесика Симпсон изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата: До неодамна се бореше со вишокот килограми

Слободен Печат

По Даниел Крејг, Том Харди ќе го облече оделото на популарниот агент 007

Слободен печат