Поради пожар во внатрешноста, авион бил принуден да слета во Бостон - Слободен печат

Поради пожар во внатрешноста, авион бил принуден да слета во Бостон

Авион на компанијата „Вирџин Атлантик” што летал од Њујорк за Лондон, принудно слетал во Бостон поради пожар во внатрешноста на леталото.

Полицијата соопшти дека екипажот го изгаснал пожарот. На летот 138 од Њујорк имало вкупно 217 патници, но за среќа ниту еден од нив по слетувањето не бил повреден, а истот важи и за членовите на екипажот.

Сите 217 патници на летот 138 од Њујорк и екипажот се неповредени по слетувањето.

Според полициски извори, пожарот е причинет најверојатно од дефект во електричниот систем на едно од седиштата за патници.

Прочитај повеќе

МЗШВ: Целокупното договорено количество на тутун од реколтата 2019 ќе биде откупенo

Слободен печат

Мишел: Следат интензивни разговори за начинот на процесот за проширување на ЕУ

Слободен печат

Јанкуловски: Формирање на синдикат на универзитетите не е спротивно со ниеден закон

Слободен печат

Еуростат: Земјата бележи раст на бројот на ноќевања во минатата година

Слободен печат

Најмалку шест лица убиени во пукање во Германија

Слободен печат

АНБ ги достави до ОЈО сите информации за доверливите документи најдени кај Ременски

Горан Наумовски

Остави Коментар

14 − ten =

Прочитај повеќе

„Слободен печат“ продолжува да „лови“ (не)урбана опрема: Клупи со птичји измет, освен пред Уставен, затекнавме и кај Беко

Берлин: Мигрантите ќе се интегрираат во своите земји пред да дојдат

Слободен печат

И ловци се вклучуваат во потрагата по исчезната Марија Брзакова

Горан Наумовски

Силите на Хафтар се заканија дека ќе нападнат цивилни авиони над Триполи

Слободен печат

Јанушев: Заеви ја направија Македонија како Колумбија и Лазарат

Слободен печат

Лицата со навршени 65 години, кои немаат 15 години стаж, ќе можат да го откупат стажот за да одат во пензија

Слободен печат