ПОРАДИ ОВА СЕ ВЉУБУВААТ ВО ВАС: Неочекувана женска особина која ги „пали“ мажите

Магазинот „Sex Research“ спроведе истражување врз основа на кое дошле до заклучок дека мажите повеќе се вљубуваат во жени кои се помалку емотивно стабилни од нив.

Во ова истражување учествувале околу 1.000 мажи, кои одговориле дека сакаат кога се посилни од својата партнерка, бидејќи на тој начин тие се оние кои ја заштитуваат и водат низ врската.

Притоа, кај нив се појавува синдромот на автосугестија дека од нив се очекува да бидат и добри во сексот, па затоа и се трудат да имаат подобри перформанси, за да ја задоволат својата партнерка.

Во истата студија пак, се наведува и дека кога партнерите се рамноправни, сексот е уште подобар, бидејќи на тој начин меѓусебно се стимулираат и надополнуваат.

Прочитајте и...  СЕ ПРИЛЕПИ ДО НЕГО И НЕ ГО ПУШТА – Марија Шерифовиќ во Америка ужива со НЕГО! (ВИДЕО)

Тие се повикуваат и на поодамнешна студија според која емоционално послабите луѓе се посклони кон еротски фантазии и полесно прифаќаат експерименти во сексот.

Прочитај повеќе

СЕ ПРИЛЕПИ ДО НЕГО И НЕ ГО ПУШТА – Марија Шерифовиќ во Америка ужива со НЕГО! (ВИДЕО)

Слободен печат

ГИ ИСТАКНА ГРАДИТЕ ВО ПРЕДЕН ПЛАН: Сања Кужет во ова издание се уште НЕ СТЕ ЈА ВИДЕЛЕ! Водителката НИКОГАШ ПОУБАВА! (ФОТО)

Слободен печат

НЕ ЖАЛИ ПАРИ ЗА НЕА: Ќерката на Чола носи облека од 2.000 евра, а на Инстаграм често ПРОВОЦИРА! (ФОТО)

Слободен печат

Филмот што ги смени Оскарите: „Паразит“ е последната голема револуција на филмската уметност

Слободен печат

Џеј Ло со емотивна фотографија им го честиташе роденденот на своите близнаци (ФОТО)

Слободен печат

Прочитајте пред да одите на шопинг: Најчести грешки што ги правите при купување

Слободен печат

Остави Коментар

седумнаесет + 2 =

Прочитај повеќе

Дара Бубамара дава 5.000 евра за нејзиниот син да не се дружи со „глупавите селски деца“

Слободен печат

Идеални кога сакате брз оброк: Брзи и сочни пица мафини

Слободен печат

Девојката на Нејмар провоцира во секси костим за капење (ВИДЕО)

Слободен печат

Акутен или хроничен синуситис: Главни симптоми на воспаление на синусите

Слободен печат

Нивес Целзиус покажа дел од телото кој вообичаено го крие кога се слика и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Слободен печат

Македонската Џеј Ло – Пејачката Елена Велевска го покажа бујното деколте (ФОТО)

Слободен печат