16.8 C
Скопје

Поради одрони застој во сообраќајот на патниот правец Македонска Каменица – Кочани

Одрони го блокираа патниот правец Македонска Каменица – Кочани кај месноста „Препишо”. Одроните како што информираат возачи кои патуваат на релација Делечво – Кочани се забележани во 18 часот, а на лице место се наоѓа полиција која го обезбедува местото.

– Имав среќа да поминам пред одроните, во моментот таму се наоѓа полиција. Точната локација е после првиот подолг мост од Македонска Каменица кон Кочани, кај местото викано „Правото” или познато како „Препишо”, на отприлика 700-800 метри пред браната Калиманци, информираат возачи.

Од Македонија Пат додадоа дека нивна механзиација се упатила на терен. Според нивните очекувања се очекува одроните да бидат расчистени во текот на наредниот час. Апелираат на внимателно возење на споменатата делница како и долж целиот патен правец Делчево – Кочани.

Поврзани вести

Бенет ветува дека ќе го обедини Израел

Слободен Печат

Од 16 јуни се укинува полицискиот час: Координативниот кризен штаб ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести

Слободен печат

Билјана Јуруковска: Сакам да покажам една поинаква Африка, ме фасцинира креативноста и убавината на тие луѓе

Слободен печат

Борисов: Замислете си дека сте Македонци и дека соседот ве блокира

Катерина Блажевска

Грција испрати во Албанија 20.000 вакцини „Астра Зенека“

Слободен печат

Израелските сили во мај привеле 3.100 Палестинци

Слободен печат

Остави Коментар