Поради минирање, во прекин сообраќајот Штип-Радовиш – Слободен печат
ВестиМакедонија

Поради минирање, во прекин сообраќајот Штип-Радовиш

Како што соопшти АМСМ, прекинот во сообраќајот е поради минирање на овој патен правец.

Патниот правец Штип – Радовиш, сообраќај е во прекин за сите видови на возила.

Како што соопшти АМСМ, прекинот во сообраќајот е поради минирање на овој патен правец.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close