Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Новата биографија која наскоро ќе излезе на пазарот, а која ќе открие многу недоумици и бројни затскриени афери на кралското семејство, на површина извади детали од односот меѓу принцот Хари и неговиот најдобар пријател Том „Скипи“ Инскип.

Том и неговата сопруга Лаура на венчавката на Хари и Меган/Profimedia

Принцот Хари и Том се запознале на Универзитетот Етон. Оттогаш биле неразделни – на првите забави, заедничките патувања, летувања, зимувања и семејни собири. Во еден момент Том бил како дел од семејството.

Принцот Хари млад
Принцот Хари со пријателите на ергенската забава на брат му Вилијам/Profimedia

Но кога Хари ја објавил свршувачката со Меган, неколку блиски пријатели и роднини на принцот го искажале своето мислење околу тоа. Меѓу нив бил и принцот Вилијам, кој сметал дека неговиот брат избрзува со одлуката за венчавката.

Принцот Хари, со Скипи ја продлавуваат победата на нивниот рагби тим/Profimedia

Според наводите во биографијата и Том го делел истото мислење. Познавајќи го својот најдобар пријател, Том на Хари му сугерирал прво да почнат да живеат заедно со Меган, па дури потоа да донесат толку важна животна одлука.

Прочитајте и...  Љубов преку балкон во време на корона: Тие се Ромео и Јулија на 21 век

 

Хари и Меган во периодот кога биле во врска на свадба кај пријателка/Profimedia
Profimedia

Според зборовите на авторот на биографијата „Finding Freedom“, принцот Хари овој совет не го доживеал добронамерно, туку како напад на Меган.

„Хари беше многу поврден зашто некој толку близок не му верува за големата животна одлука што ја донел“, објаснува авторот на биографијата.

Profimedia

За работите да станат уште полоши, принцот Хари и Меган Маркл одлучиле Том и неговата сопруга Лаура да ги изостават од пописот на гости на венчавката во Фрогмор.

Хари во 2012 година на забава во Јамајка/Profimedia

Тие присуствувале на црковната венчавка во дворецот Виндзор, но не биле добредојдени на забавата која подоцна се одржала во палатата. Таму наместо најблиските пријатели на Хари се забавувале новопечените пријатели на парот – Опра Винфри, Амал и Џорџ Клуни, Викторија и Дејвид Бекам, како и останатите гости, пишува во биографијата.

Прочитајте и...  Јелена Розга никогаш не настапува без овој детаљ на себе: Нема шанса да сте го забележале

Прочитај повеќе

Нека уживаат вашите непца и ова попладне – Неодолив и брз десерт: Јаболки полнети со ореви

Слободен печат

Актерката Ема Стоун се венчаше во тајност, но очекува и принова! (ФОТО)

Слободен Печат

Покажа дека нема проблеми со килограмите: Манекенката Софија Милошевиќ е во топ форма и по породувањето!

Васко Спасоски

Љубов преку балкон во време на корона: Тие се Ромео и Јулија на 21 век

Слободен печат

Оваа сезона на Вага ќе биде поинаква: Еве што точно му носи на вашиот хороскопски знак

Слободен Печат

Дац и Александар го претставија спотот за песната „Ѓавол да те земе“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како во филм: Дилер на дрога осуден на смрт, ископал тунел од ќелијата и побегнал

Слободен печат

За среќен почеток на есента: 3 рецепти што морате да ги пробате во новата сезона

Слободен печат

Јелена Розга никогаш не настапува без овој детаљ на себе: Нема шанса да сте го забележале

Васко Спасоски

Следната година Том Круз ќе патува во вселената за да сними филм!

Васко Спасоски

Интервју со Александар Ношпал, костимограф и моден дизајнер: Балетскиот костим е врв во креирањето облека 

Јасмина Кантарџиева Димков

Финците велат дека можат да го намирисаат вирусот со 100% сигурност: Кучиња трагачи во Хелсинки откриваат корона! (ФОТО)

Васко Спасоски