Поради двајца позитивни кошаркари на ковид-19: Работнички не отпатува во Бања Лука на турнир во АБА 2 лигата

Кошаркарите на Работнички не отпатуваа во Бања Лука на вториот турнир во АБА 2 лигата што почнува во понеделник (18 јануари). Причина се двајцата позитивни играчи на ковид-19 во тимот од Градски парк.

Од Работнички не обелоденија дали дополнително ќе отпатуваат за Бања Лука, па се поизвесно е дека регионалниот кошаркарски турнир на второлигаши ќе мине без еден од двата македонски претставника.

За разлика од Работнички, во Бања Лука е МЗТ Скопје и првиот меч аеродромци ќе го одиграат во вторник.

Прочитајте и...  Пановски: Британскиот сој на вирусот полесно се шири, граѓаните да не се опуштаат и да носат сертифицирани маски

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО I  Руски дипломати ја напуштија Северна Кореја туркајќи вагонче од воз

Слободен печат

ВИДЕО: Воздушниот напад на Бајден врз Сирија – симболичен гест, вовед во војна или нешто друго?

Слободен печат

Тројца одлични играчи на „радарот“ на Барса!

Слободен печат

Родителите на исчезнатите млади момчиња апелираат до Вучиќ да не објавува фотографии и снимки од монструозните убиства на кланот на Веља Невоља

Слободен печат

ВИДЕО | Забавата поради која Неделковски и Пандов завршија во полиција

Слободен печат

ВИДЕО: Реал со чекор назад, „кралевите“ во финишот избегнаа пораз!

Слободен печат

Остави Коментар