13 C
Скопје

Поради дефект дел од село Трубарево без вода

Поради уличен дефект на водоводна мрежа со пречник од 80 милиметри на улицата 36 број 66 во село Трубарево прекинато водоснабдување имаат дел од корисниците од селото.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје, прекинот на водоснабдувањето е од 10.10 часот, а корисниците ќе бидат без вода сѐ до завршување на работите за санирање на дефектот.

Поврзани вести

ВИДЕО | Се слушна ѕвоното во Детската клиника: Малата Ана ја доби борбата со болестите

Слободен печат

Утре се одбележува Денот на Европа и Денот на победата над фашизмот

Слободен печат

Бегал од полиција, па со 140 км на час удрил во лежечки полицаец

Слободен печат

Двајца станари со деменција побегнале од старечкиот дом во Тенеси благодарение на воената обука, персоналот казнет

Слободен печат

Деспотовски: Заврши времето на евтина работна сила, немаме луѓе за извоз

Слободен печат

Успорената демографија нема да ја сопре Кина

Гидеон Рахман/Financial Times

Остави Коментар