14 C
Скопје

Поради дефект дел од Општина Аеродром без вода

Поради дефект во шахта на булевар Јане Сандански 15 денеска прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од бул. Јане Сандански од број 15 до број 53.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10.10 часот до завршување со активностите за отстранување на дефектот.

Прочитајте и...  Поповиќ за СП: Потребни се повисоки плати, борбата со корупцијата не е бесплатна

Поврзани вести

Исчезната е 70-годишна жена од Скопје, семејството бара помош

Слободен печат

ЕМА: Случаите на тромбоза по вакцинација ќе се следат повнимателно

Слободен печат

Украина тврди дека Русија наскоро ќе има повеќе од 120.000 војници на границата

Слободен печат

Аквадуктот во Скопје доби највисок степен на заштита на културно наследство

Слободен печат

Царовска: Родителот кој смета дека неговото дете нема да може да учи електронски ќе може да си го испечати учебникот

Слободен печат

Спасовски: Со координирана акција и активна меѓународна соработка до справување со глобалните безбедносни ризици

Слободен печат

Остави Коментар