Апликацијата ТикTок стана популарна колку Инстаграм!

Апликацијата Тикток бележи огромен раст на популарноста кај корисниците.

Платформата за споделување на видео-содржини е многу користена за време на пандемијата од коронавирусот и глобалниот карантин, која и покрај попуштените мерки е се уште на врвот.

Медиумите пишуваат дека корисниците повеќе од 2 милијарда пати преземале содржини од популарната друштвена платформа.

Тикток е првата апликација после ВатсАп, Инстаграм и Месинџер, која ги надмина овие бројки и постави рекорд.

Прочитајте и...  Овие 4 работи кои ги имате во вашиот плакар, треба редовно да ги менувате за да го заштитите здравјето!

Прочитај повеќе

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Стручњаците предупредуваат: Сонот е пресуден за здравјето на мозокот!

Слободен Печат

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пејачката Сара Мејс позира во интересен фустан со висок шлиц (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Овие 4 работи кои ги имате во вашиот плакар, треба редовно да ги менувате за да го заштитите здравјето!

Слободен Печат

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат

Ја премина Селма Хајек и стана најбогатата француска снаа: Нејзиниот прв сопруг морал на рехабилитација по разводот

Слободен печат

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит сè уште не е сигурна за своето родово изразување

Слободен печат

„Тајм“ објави листа на 100 највлијателни луѓе за 2020 година

Слободен печат

Вечерва јубилеен концерт на „Синтезис“ на плоштадот „Мајка Тереза“

Слободен печат