ПОПУЛАРНИ ЖРТВИ: Тие поминувале низ тешки физички, емоционални и психички малтретирања! - Слободен печат

ПОПУЛАРНИ ЖРТВИ: Тие поминувале низ тешки физички, емоционални и психички малтретирања!

Голем број славни ѕвезди немале среќен живот. Некои од нив биле малтретирани од своите партнери, а други пак биле жртви на сопствените родители.

Насилството е присутно секаде, а дури ниту популарните не се поштедени. Меѓу нив се Тина Тарнер, Шарлиз Терон, Ријана, Кристина Агилера… Тие поминувале низ вистински пекол поради своите блиски.

ТИНА ТАРНЕР: Маж ѝ ја мачел и силувал

Ајк Тарнер неколкупати за малку ќе ја убиел својата сопруга, а често ја присилувал и на секс. Нивниот брак е познат како најнасилниот меѓу ѕвездите. Се разведоа во 1976 година.

ШАРЛИЗ ТЕРОН: Мајка ѝ го убила татко ѝ

Актерката го поминала детството со насилен татко алкохоличар, кој неколкупати ја претепал мајка ѝ. Кога имала само 15 години, сведочела како нејзината мајка во самоодбрана го убива татко ѝ.

Прочитајте и...  Дунавка Трифуновска: Клучот е во чаевите и храната

МАДОНА: Шон Пен ја тепал често

Во текот на нивниот брак, Шон Пен често бил насилен со пејачката. Поради тоа е и осудуван за семејно насилство. Поранешните партнери никогаш не зборуваат јавно за нивниот брак.

РИЈАНА: Му простуваше на Крис Браун

Овој случај важи за еден од најшокантните меѓу познатите. Се зборуваше дека Крис Браун ја турнал Ријана преку прозорец, а потоа ја тепал без да гледа каде удира. Денеска Ријана смета дека ниту една жртва не смее да го крие насилството.

КРИСТИНА АГИЛЕРА: Трауми од родениот татко

Кристина Агилера никогаш не криела дека нејзиниот татко, Фаусто Вагнер Хавиер Агилера, ги тепал и нејзе и нејзината мајка. Насилството го памети уште од најрано детство. Никогаш не му го простила тоа, но чувствувала грижа на совеста по неговата смрт.

Прочитајте и...  Три начини на кои го саботираме сопствениот љубовен живот

АМБЕР ХЕРД: И жртва и виновна

Во барањето за развод од Џони Деп, Амбер навела дека е жртва на неговото физичко и емоционално насилство. Но, истото го тврди и тој и поднел тужба против нејзе.

РИС ВИТЕРСПУН: Страдала поради насилник

Познатата актерка открила дека во своите тинејџерски години била во насилна врска, но ѝ било тешко да ја прекине. Но, потоа сфатила дека едноставно, не може да биде со таква личност и раскинала. Како што вели, тоа целосно ја променило.

Прочитај повеќе

Ела Дворник во деветтиот месец од бременоста позира во гаќички! (ФОТО)

Слободен печат

Мини крофнички: Едноставно, брзо и вкусно (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Лековита чајна мешавина за проблеми со стомакот и нервозни црева

Слободен печат

Хороскоп за 17 февруари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник!

Слободен печат

Сексапилната Алексис е убавица која сигурно ќе ви го одземе вниманието (ФОТО)

Слободен печат

Алесандра Амбросио објави секси фотографија со саканиот за Валентајн! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

14 − седум =

Прочитај повеќе

Меланија Трамп не одолеа на водечкиот моден тренд за оваа сезона (ФОТО)

Слободен печат

Цеца доби романтичен подарок од мистериозна личност! (ФОТО)

Слободен печат

Ешли Грем пие кафе додека го дои своето бебе! (ФОТО)

Слободен печат

Што треба да видите и пробате ако патувате во Сицилија (ФОТО)

Слободен печат

Елтон Џон го прекина концертот: Падна на клавирот и заплака! (ВИДЕО)

Слободен печат

Гвинет Палтроу за Валентајн ѝ подари на Хајди Клум свеќа со мирис на својата вагина!

Слободен печат