Популарната Сузана Спасовска стана баба: Погледнете какво име доби нејзината внука!

Познатата фолк-пејачка Сузана Спасовска од вчера и официјално стана баба. Нејзината ќерка на свет ја донесе малечката Клара.

Популарната пејачка оваа вест веднаш ја сподели на социјалните мрежи, па напиша:

– Дар Божји за родителите и радост голема! На 30 септември, на ден празничен се роди мојата внука Клара. Да е жива, здрава, благословена, среќна, насмеана и распеана. Ти благодарам Боже! – стои во напишаното.

Фото: Фејсбук

 

 

Прочитајте и...  Пушачи, јадете јаболка и заштитете ги белите дробови

Поврзани вести

ВИДЕО: Звучи како љубовна песна, но инспирирана е од хорор сцени од концентрационен логор: Морничавата позадина на легендарниот хит

Слободен печат

Погледнете го новиот спот на Аријана Гранде кој крена прашина околу изборите: Жената не е само за во кујна претседателе! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Ноќ на чиста магија: Што им носи Сината Месечина на хороскопските знаци?

Слободен Печат

Откажана свадбата на Бруклин Бекам и Никола Пелц

Слободен Печат

Ова се можни последици од прекумерна консумација на солена храна!

Слободен Печат

Во зависност од преливот и салатата може да биде нездрава храна

Слободен печат

Остави Коментар