Популарната пејачка ги платила подароците на сите во продавницата, а никој не препознал дека е таа! (ФОТО) - Слободен печат

Популарната пејачка ги платила подароците на сите во продавницата, а никој не препознал дека е таа! (ФОТО)

Австралиската пејачка Сиа после албумот „We Are Born“ од 2010 година во договор со издавачката куќа „Sony“ одлучила да го сокрие лицето од јавноста.

Instagram

Пред планетарно популарниот албум „1000 Forms of Fear“ и „This is Acting“ со хит-сингловите „Chandelier“ и „Cheap Thrills“, пејачката многу тешко се носела со популарноста и славата, па одлучила поретко да настапува, но кога ќе се појавува во јавност, да го крие лицето.

Instagram

Публиката која ја стекнала од 2014 година никогаш претходно ѝ го нема видено лицето, па не е ни чудо зошто никој не ја препознал во продавницата.

Во Палм Спрингс во маркетот на Волмарт, таа се претставила како Цици и ги платила поклоните на сите во продавницата. Кога ја прашале зошто го прави тоа, рекла дека освоила на лотарија.

Сиа зборела со луѓето, се сликала, добила цвеќиња и прегратки, а никој не знаел дека пред нив е жената која го напишала хитот „Diamonds“ за Ријана и дека продала преку 20 милиони примероци од своите албуми ширум светот.

Profimedia

Откако видеото станало популарно на друштвените мрежи, фановите на пејачката воодушевено прокоментирале дека Сиа е знак дека постојат добри луѓе помеѓу ѕвездите.

Прочитај повеќе

Таткото на Меган Маркл изнесе интимни семејни детали – Светот е запрепастен! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Инспирација за сите генерации: Кристи Бринкли (65) демонстрираше како изгледа совршениот стајлинг за ладни денови! (ФОТО)

Слободен печат

Најбрзиот човек на светот ќе стане татко: „Кралот или кралицата доаѓа“ (ФОТО)

Слободен печат

Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Слободен печат

Тајната за прекрасната коса на Џенифер Анистон е во шампон за коњи! (ФОТО)

Слободен печат

Му го скршила срцето, а не стигнал да ја испрати на вечното почивалиште: Тома ѝ испратил букет бели рози и ја напишал најтажната песна! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × five =

Прочитај повеќе

Во брак се 64 години и имаат преку 100 внуци, а ги памтат родендените на сите! (ФОТО)

Слободен печат

Ана Николиќ отпатува во Мароко да сними спот, но не ги заборави обожавателите! Им испрати жешка фотка! (ФОТО)

Слободен печат

Прва фотографија по породувањето: Српската пејачка Сека Алексиќ не ја симнува насмевката од лицето, а погледнете што напиша за малиот Јован! (ФОТО)

Слободен печат

Не сте виделе ваква баба: Има 63 години, а изгледа како да има 23! (ФОТО)

Слободен печат

Девет работи кои ќе ви се случат доколку се впуштите во врска со најдобриот пријател!

Слободен печат

Кој би рекол: Познатиот актер ги допирал, ги гризел…. (ФОТО)

Слободен печат