ПОПОВИЌ Е ЛЕГЕНДА: Јас и Ѓорѓевиќ сме е*ени лузери

Наместо да играат во финалето и да се борат за шампионската титула, селекциите на Србија и на САД вчераа играа за пласман од 5. до 8 место на Мундобаскетот во Кина.

На крајот победи Србија, додека Американците кои дојдоа со четвртиот тим на СП, ќе играат за седмата позиција со Полска.

На крајот од натпреварот се случи можеби најинтересниот момент од средбата кој беше забележан од камерите, при поздравот на двајцата селектори, поискусниот Попович со насмевка на лицето му кажал на Ѓорѓевиќ: Саша, јас и ти сме двајца е*ени лузери.
Подоцна и самиот Ѓорѓевиќ призна дека токму тоа му го кажал легендарниот НБА тренер.


 

Видео на денот