Попович им забрани мобилни телефони на НБА ѕвездите - Слободен печат

Попович им забрани мобилни телефони на НБА ѕвездите

Грег Попович, селекторот на репрезентацијата на САД, одлучи да ја подобри атмосферата помеѓу кошаркарите и им забрани да користат мобилни телефони за време на заедничките вечери.

Тренерот на Сан Антонио смета дека еден од условите за успех на Светското првенство во Кина е изградба на „хемија“ помеѓу репрезентативците.

– На сите им е јасно како функционираатр спортските екипи. Кога ќе иградите чувство на одговорност, грижа и љубов помеѓу играчите, секогаш се добри резултатите. Затоа ние доста време поминуваме заедно и надвор од терените, разговараме за разни работи, за сопругите, девојките, децата. Веќе одиме на вечера без мобилни телефони за да може да зборуваме помеѓу себе. Кога екипата е нова, како нашата, вакви чекори не смеат да се пропуштат – вели Поповиќ.

Прочитајте и...  Барселона два пати била „откачена“ од таткото на Мбапе

Репрезентацијата на САД на Мундобаскетот во Кина доаѓа како бранител на трофејот, и во групата Е за противници ги има Јапонија, Турција и Чешка.

Прочитај повеќе

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

10 + осум =

Прочитај повеќе

Хакерот поради кој е казнет Сити се наоѓа во притвор и му се заканува долга затворска казна

Слободен печат

Поради РАСИЗАМ, Марега го напушти теренот (ВИДЕО)

Слободен печат

„Четворка“ на Лазаров за нова победа на Нант

Слободен печат

Покер на „топчиите“ за прекин на серијата без победа (ВИДЕО)

Слободен печат

Како Вардар да го избегне ПСЖ во осминафиналето на ЛШ

Слободен печат

Елмас одигра цел натпревар за Наполи, Јувентус победува и без Роналдо (ВИДЕО)

Слободен печат