Поплочена патеката зад амбулантата „Пролет“ – Слободен печат
Ваш аголКолумни

Поплочена патеката зад амбулантата „Пролет“

„Патеката зад амбулантата „Пролет“, конечно е поплочена. Овој дел со децении беше обраснат со трева, а патеката беше земјена и кога беше врнежливо, не се одеше по неа. Оваа патека е доста фреквентна и со нејзиното поплочување им се олесни пешачењето на многу граѓани.“

Александар С.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close