10.8 C
Скопје

Попладнево најзагадено во Куманово

Моментално најголема загаденост на воздухот во државата има во Куманово, каде се измерени 74 µg/m3.

 

 

Потоа по загаденост, според мерните станици, следи Општина Ѓорче Петров каде се зимерени 70 µg/m3 , а потоа, на трето место е Тетово со 67 µg/m3.

Количеството на ПМ10 честички во Центар изнесува 51 µg/m3, во Општина Карпош се измерени 49 µg/m3.

Поврзани вести

СИПА упадна во просториите на Централната изборна комисија на БиХ

Илинка Иљоска

Тегелтија: На БиХ и требаат добри вести од Брисел, а тоа е кандидатски статус

Илинка Иљоска

Словенците предвидуваат дека до јуни ќе ја зауздаат короната: „800.000 луѓе се веќе заштитени“

Слободен печат

Мехмети: Предлог законот за дивоградби е политички договор меѓу Заев и Мицкоски

Слободен печат

Мицкоски: Се сомневам дека ќе добиеме датум за преговори

Слободен печат

Брнабиќ: Од дијалогот Белград – Приштина зависи стабилноста на целиот регион

Слободен печат

Остави Коментар