Полска ја продолжува забраната за летови до балканските дестинации и Скопје

Полската влада сака да ја продолжи забраната за меѓународни летови до 25 август 2020 година за 45 земји, пренесува порталот „Екс-ЈУ Авијација”.

Земјите на кои забраната за летање ќе продолжи да се применува се, меѓу другото, Србија, Босна и Херцеговина, Северна Македонија и Црна Гора.

ЛОТ- најголемата полска авиокомпанија која лета за Скопје, Подгорица и Белград, во моментов планира да ги продолжи операциите во главниот град на Северна Македонија и Србија во септември, додека летовите кон Подгорица се прекинати до почетокот на зимската сезона 2020/2021 година.

Одлуката на владата во Варшава ќе влијае и врз работењето на Виз Ер и Рајанар од Полска до Подгорица.

Прочитајте и...  Пленковиќ: Време е да се ревидира Дејтонскиот договор

Прочитај повеќе

Леброн ги однесе Лејкерси во големото НБА финале, прво по пауза од десет години (ВИДЕО)

Слободен печат

Австриската влада сака да спречи ново затворање на економијата

Слободен печат

Внимателно во сообраќајот, влажни патишта

Слободен печат

Расте државниот долг на Црна Гора: 3,664 милијарди евра или 79,54 БДП

Слободен печат

Растат тензиите меѓу Ерменија и Азербејџан во регионот Нагорно Карабах

Слободен печат

Германското разузнавање под надзор на нова комисија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Американските санкции ја чинат економијата на Иран 150 милијарди долари

Слободен печат

Хороскоп за 27 септември, недела – Не ја бркајте среќата, дозволете таа да ве пронајде

Слободен печат

Гутереш: Нуклеарна војна не може да се добие и не треба да се води

Слободен печат

Јемен: Размена на илјада затвореници со хутите

Слободен печат

Во Романија локални избори

Слободен печат

Конференција за туризмот како предизвик на новото време

Слободен печат