18 C
Скопје

Половна чанта од познатиот светски бренд чини неверојатни 630.000 денари: Луј Витон ги зголеми стандардите! (ФОТО)

Многу луѓе купуваат облека од втора рака за да заштедат пари, но Луј Витон нè потсетува дека работите од втора рака не мора секогаш да бидат поповолни финансиски. Напротив!

Користена торба со потпис на оваа престижна марка чини неверојатни 630.000 денари и тешко дека ќе најдеме некој во нашата област кој би сакал да издвои толку многу пари за она што повеќето би го фрлиле во контејнерот.

Покрај тоа што изгледа истрошено, оваа торба има три огромни дупки на секоја страна, па се чини дека ја носел некој што си играл со запалка во моментите на слободно време.

Лицето кое го рекламирало на продажба преку страницата farfetch.com вели дека „торбата има претходен живот и дека може да ја раскаже својата приказна преку малите несовршености“.

Дали мислите дека секој производ има свој клиент или дека некои работи се уште се недопуштени дури и во светот на модата и дали некогаш би ја носеле оваа торба вие?

Поврзани вести

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат

По првата доза на „Фајзер“ сѐ уште можете да се заразите со новите соеви на корановирусот

Слободен Печат

Дали сум бремена? Седум главни разлики меѓу рана бременост и ПМС

Слободен Печат

Шварценегер ја откри вртоглавата сума што ја добил за еден збор во „Терминатор“!

Слободен печат

Предлог за денешниот ручек: Пилешко со зеленчук

Слободен Печат

Маја Велкова, убавото лице на градот: Можеби бев единствената жена со посебни потреби која менаџираше салон

Мими Стојановска

Остави Коментар