Половина од објавените фирми се раздолжија кон вработените – Кој не исплатил кривично ќе одговара

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Пендаровски уште чека некој да му го побара мандатот – Многу кројачи, а малку штоф

за крпење владино мнозинство

– Епидемијата на ковид 19 не запира – Со 200 новозаразени дневно црно ни се пишува на сите!

– Матичните лекари револтирани од потценувачкиот однос од ФЗО – Ветија капитација од 90 денари, а направија доцнење од 90 дена!

– Половина од објавените фирми се раздолжија кон вработените – Кој не исплатил кривично ќе одговара

– Неколку дена по катастрофалната експлозија во Бејрут – Либан е пред историска

пресвртница

Колумни од Џабир Дерала, Денис Јанкуловски, Билјана Секуловска, Леона Јариќ

– Во овој број и специјален прилог за енигматика и забава на 8 страници  – „Енигмо“

Прочитајте и...  Урбаните моторџии ќе возат низ Скопје во чест на машкото здравје

 

Прочитај повеќе

Лукашенко му возврати на Макрон: Тој требаше да даде оставка пред две години

Слободен печат

Кој е подготвен за судирот меѓу Азербејџан и Ерменија – Едната страна има драстично повеќе војници

Слободен печат

Макрон: Хезболах да разјасни дали е партија или милиција

Слободен печат

Помпео вечерва во посета на Грција, разговарал со Столтенберг за тензиите во источниот Медитеран

Слободен печат

„Света е наш претседател”: Повеќе од 100.000 демонстранти на улиците во Белорусија

Фамилија шеташе на островот Хвар, а набргу ги потопи бран (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во напад во Нигерија се убиени 18 луѓе, одговорноста ја презема Исламска држава

Слободен печат

Заев и Борисов телефонски разговараа за соработка меѓу двете земји

Слободен печат

Трамп: Бајден треба да се тестира за дрога пред дебатата

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Шахпаска: Родителите на децата до шест години и со продолжено породилно да се вратат на работа

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот