ПОЛНИ 6 ГОДИНИ: Кејт избра специјална егзотична локација за роденденот на Џорџ

Наскоро британскиот принц Џорџ ќе го прослави својот шести роденден, а неговите родители подготвија посебна прослава за тој ден.

Семејството ќе отпатува на Карибите, на островот Мистик. Кралското семејство е посебно приврзано за овој остров, поради принцезата Маргарет, сестра на кралицата Елизабета.

Таа таму закрепнувала од бурниот брак со Ентони Армстронг Џонс. Тогашниот сопственик на островот решил да ѝ го подари на Маргарет, која подоцна таму изградила прекрасна вила која ја нарекла „Прекрасна вода“.

Членовите на кралското семејство често летуваат на овој остров, кој им нуди мир и приватност. Таму на одмор одат дури и членовите на семејството на Кејт, родителите Керол и Мајк и сестра ѝ Пипа со сопругот Џејмс.

Прочитајте и...  Музичката икона Шер и на 74-годишна возраст изгледа како млада девојка: Сите знаеа дека ќе стане позната! (ФОТО)

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат