Полнети шампињони - Слободен печат

Полнети шампињони

Состојки:

12 цели шампињони
2 главици кромид
150 гр кајмак
3 лажици пармезан
сол, бибер, масло

Подготовка:

Исчистете ги печурките. Отстранете ги дршките, па настрана исечкајте ги. Загрејте го маслото, додајте ги кромидот и сечканите дршки од печурките. Динстајте додека не смекнат.

Измешајте го кајмакот, дел од пармезанот, солта и биберот. Со помош на лажичка наполнете ги печурките со остатокот од пармезанот.

Печете околу 20 минути на 180 степени или додека печурките не омекнат.

Прочитај повеќе

Славниот готвач ја оставил 30 години помладата љубовница, а таа сега му покажала што пропушта

Слободен печат

Најмладиот член на Менса има 3 години и IQ 142! (ФОТО)

Слободен печат

Наташа Беквалац итно хоспитализирана: На познатата пејачка ѝ се слошило!

Слободен печат

Погледнете како денес изгледа евровизиската победничка Кончита! (ФОТО)

Слободен печат

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци (ФОТО)

Слободен печат

За дами од 20 до 50 години: Ако сте вака облечени, изгледате феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

eleven − 9 =

Прочитај повеќе

Треба ли да ве загрижуваат еротските сонови со вашиот шеф?

Слободен печат

Исцрпен и „страшен“ за гледање: Новата фотка од Џастин Бибер пред болница е тажна! (ФОТО)

Слободен печат

Актерката Ванеса ја покажа новата тетоважа: Таа е на непријатно место, но дали ја разбирате пораката? (ФОТО)

Слободен печат

Сите полудеа по овој тренд! (ФОТО)

Слободен печат

Ким Кардашијан во панталони кои жените со облини не би се осудиле да ги облечат! (ФОТО)

Слободен печат

Турскиот пејач призна дека е во врска со сопругата на Аца Лукас: Не ме интересира нејзиното минато! (ФОТО)

Слободен печат