Полната Месечина во Овен ќе донесе среќа во љубовта за три хороскопски знаци

Фото: Pexels/Maksim Goncharenok

Во петок, на 29 септември, ќе уживаме во енергијата на полната Месечина во хороскопскиот знак Овен. Деновиве ќе бидат особено специјални за припадниците на три хороскопски знаци, кои ќе доживеат голема среќа во љубовта, пишува „Сенса“.

Лав

Универзумот ќе ве охрабри да се покажете во вашето вистинско светло. Доколку сте во врска, сега е одлична можност да му ја покажете на партнерот вашата ранлива страна и да разговарате за вашите чувства. Ова може исклучително да ве поврзе. За слободните, ова ќе биде поттик да престанат да се преправаат и да почнат да се отвораат на секој чекор. На овој начин брзо ќе привлечете луѓе со кои можеби ќе станете пар.

Фото: Pexels/Maksim Goncharenok

Девица

Девици, вие ќе имате силни комуникациски вештини, кои особено ќе ви помогнат во областа на љубовта. Сега е време да разговарате за сè во врска со вашиот љубовен однос и да ги расчистите сите стари незадоволства. Ако сте слободни, размислете за тоа кој е најдобриот начин да ги претставите вашите потреби и желби уште на почетокот од идната врска.

Фото: Pexels/Maksim Goncharenok

Водолија

Ѕвездите ќе ви донесат нов бран оптимизам, кој позитивно ќе влијае на сите области од вашиот живот. Ако сте во врска, ова е одлично време да му посветите дополнително внимание на партнерот и да одите на забавен состанок. Напорот ќе биде награден. Ако сте слободни, ќе можете да привлечете нови луѓе со вашата пријатна енергија – можеби меѓу нив ќе има некој многу посебен.

Сезона на Вагите: Најважните карактерни особини на овој хороскопски знак

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот