Полицијата стопираше гостиварски автобус - Затекна нешто необично - Слободен печат
ВестиМакедонија

Полицијата стопираше гостиварски автобус – Затекна нешто необично

Тетовската полиција го застана автобусот на „Еуро турист“ кој патуваше од Скопје во Гостивар

Тетовската полиција симна патници од автобусот на „Еуро турист“ кој патуваше од Скопје за Гостивар откако полицијата забележа дека во автобусот се возеле 20 патници повеќе.

Според Порталб, шоферот примил повеќе патници без карти во автобусот кој тргна во 18.00 часот во петок, затоа што, според него, имало голем интерес од нивна страна да патуваат за Гостивар.

Откако полицијата извршила увид во автобусот на влезот од Тетово, одредила патниците да се качат повторно, а за вишокот на патници кои биле околу 20 лица, одредила да се симнат во Тетово.

„Патниците се жалеа дека не можеле да дишат за време на патувањето.“ се вели во текстот на Порталб.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close