Полицијата стопираше гостиварски автобус – Затекна нешто необично

Тетовската полиција симна патници од автобусот на „Еуро турист“ кој патуваше од Скопје за Гостивар откако полицијата забележа дека во автобусот се возеле 20 патници повеќе.

Според Порталб, шоферот примил повеќе патници без карти во автобусот кој тргна во 18.00 часот во петок, затоа што, според него, имало голем интерес од нивна страна да патуваат за Гостивар.

Откако полицијата извршила увид во автобусот на влезот од Тетово, одредила патниците да се качат повторно, а за вишокот на патници кои биле околу 20 лица, одредила да се симнат во Тетово.

„Патниците се жалеа дека не можеле да дишат за време на патувањето.“ се вели во текстот на Порталб.

Прочитајте и...  Грција: Започна тестирање за антитела на вработените во болниците

Прочитај повеќе

Датумот за избори сѐ поблиску, договорот меѓу партиите сѐ подалеку!?

Слободен печат

За време на нередите во САД уапсени над 7.200 луѓе

Слободен печат

Усвоен Протоколот за превентивни мерки за сите работни места

Слободен печат

Спасовски: Неработење и саботирање од министерот за внатрешни работи е причина за зголемениот број на заразени

Слободен печат

Словенија поради мигрантите распореди 1.000 полицајци на границата со Хрватска

Слободен печат

Дом за стари лица „Руски”: Ниту една од трите позитивни вработени немала никаков контакт со штитениците во домот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хаос во САД: Повредени пет полицајци, нападната полициска станица, нереди насекаде (ВИДЕО)

Слободен печат

Полицијата „ги чешла“ угостителските објекти во Охрид, Струга, Дебар и Кичево 

Слободен печат

Русковска: Не бев на завршните зборови затоа што имам еден куп заостаната работа како шеф

Слободен печат

ГПЦ донираше специјална опрема за грчката војска на границата со Турција кај Еврос

МИА Агенција

Јанева: Грубо сум изманипулирана од Камчев и неговата сопруга

Слободен печат

Бајден: Трамп ја користи американската војска против Американците

Слободен печат