ПОЛИТИКАТА го победи ФУДБАЛОТ: Косовската полиција не ги пушти фудбалерите на Црвена звезда да влезат во Косово

Натпреварот помеѓу Трепча и Црвена звезда во рамките на 1/16 од Купот на Србија нема да се одигра,објави директорот на тимот од Косовска Митровица, Бојан Јакшиќ, што е доказ дека политиката повторно ги победи спортот и фудбалот.

Косовската полиција на граничниот премин Јариње не му дозволи на автобусот со фудбалерите на Црвена звезда да влезе во Косово. На граничниот премин се стационирани засилени сили на косовската полиција, со две возила и на специјалната полиција „Роса“.

Засега полициските екипи на Косово не му дозволуваат влез во Косово на автобусот со фудбалерите, а претходно им беше забранет влезот и на бројните новинарски екипи од Србија кои сакаа да го проследат натпреварот.

Претходно директорот на „црвено-белите“, Звездан Терзиќ потврди дека екипата има забрана за влез во Косово иако ФИФА претходно упати препорака до косовските власти да дозволат да се одигра натпреварот помеѓу Трепча и Црвена звезда.

Прочитајте и...  Германските бараат фудбалска револуција, сакаат селари кап

Прочитај повеќе

Ролан Гарос ќе се игра пред полни трибини

Слободен печат

ФФМ одлучи: Првата лига да продолжи со плејоф и без испаѓање

Слободен печат

Нема да ја препознаете, сопругата на Стеф Кари за време на карантинот го донесе своето тело до перфекција (ФОТО)

Слободен печат

Надал ја откри тајната за успехот на големата тениска тројка

Слободен печат

Дамјан Стојановски најдобар кошаркар во Првата лига

Слободен печат

Дали се сеќавате на лудата вечер во Барселона, два корнери и два гола во продолжението за титула на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се јави и Синдикатот на фудбалери: Ние не ја водиме лигата, наша грижа се фудбалерите

Слободен печат

Георгиевски е најдобро десно крило во Романија

Слободен печат

Историјата можеше да биде поинаква, Харден наместо во Хјустон требаше да замине во Вашингтон

Слободен печат

Интер е решен да ја прекине доминацијата нба Јувентус, Конте на лето добива пет засилувања за напад на титулата

Слободен печат

Нема страв кај Црногорците, фудбалот продолжува пред гледачи

Слободен печат

Алегри главен фаворит да го наследи Тухел на клупата на ПСЖ

Слободен печат