Груби се фотографираше со фотелјата на Мајк Пенс

Претседателот на Комисијата за европски прашања и пратеник од ДУИ, Артан Груби, беше во работна посета на САД, а на социјалните мрежи објави фотографија од канцеларијата на американскиот потпретседател Мајк Пенс.

На фотографијата може да се забележи Груби фотографиран зад фотелјата на Пенс.