Политика на „речи па порекни“ – Слободен печат
ВестиМакедонија

Политика на „речи па порекни“

Не се случува првпат политичарите да зборуваат едно, а да прават друго. Јас го нарекувам тоа „две вистини без ниту една допирна точка“, вели Кордалов.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close