Политичарите „кежуал“ на прославата во американската амбасада (ГАЛЕРИЈА) – Слободен печат
ВестиМакедонија

Политичарите „кежуал“ на прославата во американската амбасада (ГАЛЕРИЈА)

По тој повод присуствуваа бројни наши политичари, високи функционери и професори, кои беа дел од одбележувањето на овој значаен ден за САД. 

По повод денешниот ден на независноста на САД, синоќа во американската амбасада во Скопје, беше одржана голема прослава.

По тој повод присуствуваа бројни наши политичари, високи функционери и професори, кои беа дел од одбележувањето на овој значаен ден за САД.

Помеѓу пристуните беше и премиерот Зоран Заев со сопругата, како и претседателот Стево Пендаровски, вицепремиерот, Бјуар Османи, претседателот на Собранието, Талат Џафери и уште многу други функционери, кои облечени во еден едноставен кежуал стил уживаа во прославата проследена со големи огномети.

This slideshow requires JavaScript.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close