Полициските специјалци вежбаа пред граѓаните на Дебар (ВИДЕО) - Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

Полициските специјалци вежбаа пред граѓаните на Дебар (ВИДЕО)

На вежбата граѓаните имаа можност да видат и дел од техничките потенцијали на полицијата.

Денеска македонската полиција изврши тактичко-показна вежба во Дебар.

– Оваа вежба денес е еден од начините како да ја обновиме, односно зајакнеме врската меѓу граѓаните и македонската полиција на ниво на партнерство на соработка се со цел да имаме и побезбеден град и побезбедна држава, меѓутоа и побезбеден регион – изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, по завршување на вежбата.

На вежбата граѓаните имаа можност да видат и дел од техничките потенцијали на полицијата.

Учествуваа припадници на Единиците за специјални задачи и за брзо распоредување, потоа припадници од Единицата за службени кучиња, од Одделот за воздухопловни единици при МВР, како и припадници на Единицата за мотоексортно обезбедување.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close