Полицискиот час го претвори Куманово во град на духови (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Владата на Северна Македонија донесе одлука за полициски час во Куманово, почнувајќи од вчера во 21 часот до 5 часот во понеделник..

Во работните денови, од понеделник до петок, забраната важи секој ден во периодот од 16 до 5 часот.

Фотографиите направени во Куманово покажуваат дека забраната се почитува, па на улиците може да се забележат само полицајци, полициски комбиња, здравствени работници со пациенти и по некое куче скитник.

Погледнете ја галеријата:

 

Прочитајте и...  ОЈО бара парична казна за 17 граѓани

Прочитај повеќе

Мицкоски: Има зголемување на број на новоинфицирани, а никој не сноси одговорност

Слободен печат

Бар: Во протестите во САД постои надворешно мешетарење

МИА Агенција

Меркел: Убиството на Џорџ Флојд е многу страшно

Слободен печат

Ставот на републиканскиот сенатор за воена интервенција на протестите објавен во „Њујорк тајмс“ предизвика лавина реакции: Читателите не разликуваат вест од мислење

Слободен печат

Четворица пожарникари со две противпожарни возила гаснат пожар кај Росоман

Слободен печат

Меркел дефинитивно рече збогум: Најмоќната жена во Европа сепак заминува во пензија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Куомо до демонстрантите: Тестирајте се на коронавирус, тоа е граѓанска должност

Слободен печат

Белата куќа: Единствено Трамп има право да се повика на Законот за бунт

Слободен печат

Eрдоган ја зголеми поддршката за либиската Влада

Слободен печат

Сите во своите домови, започна 80-часовниот карантин

Слободен печат

Вашингтон тајмс: Антифа со месеци подготвувала бунт против властите во САД

Слободен печат

СЗО го промени ставот: Mасовните собири не се само рекреативни настани, туку значително влијаат на менталното и физичко здравје

Слободен печат