Полициски контроли во Гостивар – 101 сообраќајна казна

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Гостивар.

Притоа изречени се вкупно 101 санкции, меѓу кои, 28 за измината важност на сообраќајната дозвола (нерегистрирани возила), 17 за возење без возачка дозвола, а изречени се и 10 санкции за неносење заштитна маска. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот

Прочитајте и...  Куп: Вардар и Работнички елиминирани, Шкендија во четвртфиналето

Поврзани вести

Поранешниот градоначалник на Чашка обвинет за злоупотреба на службената положба

Слободен печат

ФОТО: Претреси во Сингелиќ, пронајдени се пиштоли и куршуми

Слободен печат

ФОТО: Пронајдено големо количество на дрога во Гевгелија, четири лица се приведени

Слободен печат

Уапсено лице што избегало од затворот во Прилеп

Слободен печат

Охриѓанец крадел накит и вредни работи од куќи во Охрид

Слободен печат

Сообраќајка на патот Тетово-Гостивар, две лица пренесени во болница

Слободен печат

Остави Коментар