-5 C
Скопје

Полицијата заплени амфетамин и марихуана во Влае

Во скопската населба Влае, вчера попладнето секторот за недозволена трговија со дрога во координација со СВР Скопје во возило „Субару форестер“ со скопски регистерски таблички управувано од триесет и осумгодишниот Д.Б од Скопје пронашол амфетамин.

При дополнителен преглед со употреба на службено куче за детектирање дроги во внатрешноста на шал таблата од возилото во специјално направен бункер биле пронајдени повеќе пакувања со марихуана и амфетамин, наменета за натамошна продажба.

Против Д.Б ќе биде поднесена кривична пријава до надлежното основно јавно обвинителство Скопје.

Прочитајте и...  Петти ден по ред во Бразил над 1.000 умрени дневно од ковид-19

Поврзани вести

Во Вашингтон уапсено лице со оружје и лажна пропусница за инаугурацијата на Бајден

МИА Агенција

За 71 отсто намален бројот на патници од аеродромите во Скопје и Охрид

МИА Агенција

Петти ден по ред во Бразил над 1.000 умрени дневно од ковид-19

МИА Агенција

Бројот на жртви од земјотресот во Индонезија се зголеми на 56

МИА Агенција

Во Јакутија повторно измерени -47 степени Целзиусови

МИА Агенција

Си-Ен-Ен: Бајден на првиот работен ден ќе смени серија лоши или неостварливи одлуки на администрацијата на Трамп

МИА Агенција

Остави Коментар