Полицијата врши претрес и во Гевгелија – Слободен печат
ВестиМакедонија

Полицијата врши претрес и во Гевгелија

Полицијата во моментов врши претрес во работните простории на обвинителката Катица Јанева во СЈО. Како што дознава „Слободен печат“, претрес се врши и во нејзиниот дом во Гевгелија.

Обвинителката Јанева беше уапсена предмалку во нејзиниот дом во Козле, по налог на обвинителката Вилма Рускоска.

Јанева вчера беше на распит во Обвинителството во врска со случајот Рекет, каде, како што информираше таа, била повикана во својство на сведок.

ОЈО потврди: Јанева е уапсена по налог на Рускоска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close