1 C
Скопје

Полицијата воочи повеќе возила од хеликоптер, а потоа следуваше вистинско изненадување! (ВИДЕО)

Полицијата во канадскиот град Каљари воочи шест возила во напуштено подрачје, но откако им се приближија со хеликоптер и сфатија што се случува, дури и јавно ги пофалија жените кои танцувале поради одржување на пропишаната социјална дистанца.

„Иако во овие моменти се препорачува да останеме сите дома, ако сте надвор, ве молиме да одржувате дистанца од други лица“, стои во соопштението на тамошната полиција.

„Нашиот хеликоптер рутински патролираше поради откривање на сомнителни активности. Порано оваа недела наидовме на група возила на паркинг, ништо сомнително не се случуваше освен мала забава на која танцуваа неколку девојки. Им благодарам на сите граѓани и на тие танчерки за својата улога во физичкото дистанцирање“, се додава во соопштението на полицијата.

Прочитајте и...  Турска мусака со прелив

Погледнете како сето тоа изгледало:

We see you Calgary! While we recommend staying home at all times to #FlattenTheCurve, if you are going to be outside…

Publiée par Calgary Police Service sur Mardi 7 avril 2020

Поврзани вести

Кои хороскопски знаци се злопамтила, а кој лесно простува?

Слободен печат

Кефир – Го чисти организмот од штетни материи и го подобрува целокупното здравје

Слободен печат

Не ви е удобно во вашиот дом? Погледнете како да го промените тоа!

Слободен печат

Дневен хороскоп за 24 јануари: Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Слободен печат

Виц на денот: Изум

Слободен печат

Џорџ Клуни поставува рекорди: „Полноќно небо“ се најде меѓу најгледаните филмови на сите времиња

Слободен печат

Остави Коментар