Полицијата во Хонгконг удри со солзавец и гумени куршуми по демонстрантите - Слободен печат

Полицијата во Хонгконг удри со солзавец и гумени куршуми по демонстрантите

Полицијата во Хонгконг употреби солзавец и гумени куршуми кон големата толпа демонстранти.

Антивладините протести во Хонгконг избувнаа откако властите се обидоа да донесат закон според кој на жителите на Хонгконг би можело да им се суди во Кина.

Хонгконшката полиција објави во саботата пред одржувањето на новиот дека открила тајна лабораторија за изработка на експлозиви со складиран материјал и летоци кои повикуваат на независност на Хонгконг од Кина.

Прочитај повеќе

Полн автобус со туристи од Вухан пристигнал во Хрватска

Слободен печат

Грчки експерти: Ограничен е просторот за директно таргетирање на Договорот од Преспа

МИА

Најмалку 31 лице го загуби животот во земјотресот во Турција

Слободен печат

Досега во Кина починаа 56 лица од коронавирусот

Слободен печат

Повредени полицајци и граѓани во немилиот настан во Подгорица

Слободен печат

Мираковски: Одржувањето на системите за мониторинг на аерозагадувањето треба да биде императив за државата

МИА

Остави Коментар

3 × one =

Прочитај повеќе

Над 30 лица го загубија животот во поплавите во Бразил

Слободен печат

Утрово десетти најзагаден град во светот е Скопје

Слободен печат

Без струја утре и задутре ќе бидат повеќе делови на Скопје

Слободен печат

Во Канада потврден прв случај на коронавирус

Слободен печат

Делницата Подмоље-Мислешево затворена за сообраќај

Слободен печат

Имотот на Маск во Тесла се зголеми за 1.7 милијарди долари

Слободен печат