Полицијата во Хамбург употреби водени топови против демонстрантите, еден полицаец е повреден (ВИДЕО)

Полицијата во германскиот град Хамбург употребила бибер спреј против демонстрантите и распоредила водени топови, јавуваат германските медиуми.

Тие на Твитер објавиле дека неколку стотици агресивни демонстранти со качулки извршиле притисок на полицијата во центарот на градот и дека еден полицаец е ранет.

„Моравме да употребиме бибер спреј. Со должна почит за емоциите, нападите врз полицијата се неприфатливи“, навеле од полицијата.

На друга локација околу 350 луѓе стоеле пред водените топови.

„За нас ова се неовластени, неодобрени собири и повикуваме до луѓето да си заминат“, порачала полицијата на Хамбург.

Прочитајте и...  Филипче: Извршена е комплетна реконструкција на службата за Итна медицинска помош во Велес

Прочитај повеќе

Грчките демонстранти ја нападнаа полицијата, во тензична атмосфера донесен законот за јавни собири (ВИДЕО)

МИА Агенција

Мајка херој: Пред да загине во пожар – го фрли од тераса тригодишниот син, го фати маринец и го спаси (ВИДЕО)

Слободен печат

Седум судански министри поднесоа оставка

Слободен печат

Дел од Карпош утре без вода

Слободен печат

Шекеринска: Ние не плаќавме за стиропори кои глумат мермер, напротив решивме парите да заминат во малите бизниси

Слободен печат

Моќно торнадо ја погоди Минесота, настрада маж кој работел во гаража (ВИДЕО)

Марина Дамческа

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Врховниот суд на САД донесе важна одлука против Трамп поради која тој збесна

Слободен печат

Кучиња откриваат коронавирус во Обединетите Арапски Емирати

Слободен печат

СЗО ја поддржа теоријата за пренос на коронавирусот преку аеросоли, дадоа нови насоки

Слободен печат

Брнабиќ: Со мирни протести го покажуваме демократскиот капацитет

Слободен печат

Митрески: Нашиот план е до 2024 година да отвориме околу 80 отсто од поглавјата со ЕУ

Слободен печат

Мицкоски: Ние се бориме против оние кои го хушкаат народот за да си делат тендери, да возат „мајбах“

Слободен печат