Полицијата уапси петмина дилери

Ноќеска полициска патрола од Скопје на улицата „Коце Металец“, ги уапсила Б.Е. (20) од Демир Капија и В.С. (20) од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

Исто така ноќеска, во скопски Карпош уапсен е В.Д. (24) од Скопје кој поседувал хеорин.

Вчера попладне пак на локалниот пат од Скопје за село Блаце уапсени се С.М. (25) од Скопје и М.А. (30) од Тетово кај кои при личен претрес е пронајдена марихуана и хероин.

По документирање на случаите против нив сите лица ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Маж и жена влегле во дворот на сосетката и ја нападнале

Прочитај повеќе

Тетовчанец паднал од скеле и починал на лице место

Слободен печат

Со гола жица крадел струја од бандера

Слободен печат

Маж и жена влегле во дворот на сосетката и ја нападнале

Слободен печат

Кривична против 18-годишно момче кај кого полицијата пронајде марихуана

Слободен печат

Скопјанец малтретиран во паркот во Гази Баба и во неговиот стан за долг од 4 илјади евра

Слободен печат

Две лица без дозволи поставувале банери од политички партии во Ѓорче II

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Потешко повреден работник на изградба на објект во Аеродром

Слободен печат

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат

Казни за 29 граѓани и две фирми од Струмица

Горан Наумовски

Скопјанка се повредила во градски автобус

Малолетници се судриле со велосипеди на патот Велес-Градско

Охриѓанец паднал во провалија