Полицијата уапси мајка и син од скопски Карпош

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Мајка и син биле уапсени во скопски Карпош поради нарушување на јавниот ред и мир.

Полициски службеници од полициската станица Карпош ги привеле С.Л. (22) и Л.Н.Е.(45), двајцата од Скопје, бидејќи во 3.50 часот на крстосницата од булеварот „Партизански одреди“ со улицата „Бледски договор“, С.Л. кој бил под дејство на алкохол го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеници, додека во 6.10 часот во просториите на полициската станица Карпош, мајка му Л.Н.Е. го нарушила јавниот ред и мир со агресивно однесување, бидејќи не ѝ било дозволено самоволно и без дозвола да влезе во просторија каде бил нејзиниот син С.Л., кој бил претходно приведен.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Тешко повредено лице откако возило излетало од патот Чашка-Велес

Прочитај повеќе

Во скопско „бмв” пронајдени мигранти кај тунелите Удово-Демир Капија

Слободен печат

Тешко повредено лице откако возило излетало од патот Чашка-Велес

Слободен печат

Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Слободен печат

Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат

Млад возач тешко повреден во сообраќајна несреќа

Дете од Скопје повредено во сообраќајка

Загина моторџија во Тетовско

Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

Горан Наумовски