Полицијата трага по малолетник од Скопје

Од полицијата велат дека е започната потрага по исчезнатото момче од Кавадарци.

Вчера, во скопската полиција е пријавено дека од Јавната установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение се оддалечил нивниот штитеникот К.Д. (15) од Кавадарци. Ова момче, според неговите воспитувачи и претходно, во повеќе наврати се оддалечувал и бил враќан назад. Од полицијата велат дека е започната потрага по исчезнатото момче од Кавадарци.

Прочитајте и...  Сообраќајка на патот Неготино-Кавадарци

Прочитај повеќе

Сообраќајка на патот Неготино-Кавадарци

Уапсен убиецот од Глумово

Почина затвореник од „Идризово“

Повреден возач на градежна машина

Починато лице донесено во штипската болница

Во стан во Велес пронајдени мртви мајка и син

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Утринава почина градежен работник од Штип

Миа Агенција

Три лица во Тетовско го прекршиле полицискиот час

Жител на Горно Коњаре осомничен за обид за убиство и за напад врз полициски службеници

Слободен печат

Триесетдневен притвор доби жител на Пирок кој синоќа повреди полицаец

Слободен печат

Во простории на старо училиште силувано дете, ОЈО Гостивар бара притвор за сторителот

Слободен печат

Жител на тетовски Пирок повредил полицаец