Полицијата приведе разбојник од Арачиново кој извршил четири кривични дела

Полицијата приведе разбојник од Арачиново кој од март до август оваа година извршил четири кривични дела, информираат од МВР.

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар при СВР Скопје, по претходни сознанија за сторени повеќе кривични дела на подрачјето на ЕВР Центар, денеска (26.09) го приведоа С.Ф. (22) од с. Арачиново, Скопско.

Тој заедно со уште едно лице, во периодот од март до август оваа година извршил четири кривични дела: две разбојништва, едно разбојништво во обид и една тешка кражба на дрзок начин.

Прочитајте и...  ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ: Хрватската полиција обвинета за „ужасни“ напади врз мигранти на Балканската рута

Поврзани вести

ФОТО: Претреси во Сингелиќ, пронајдени се пиштоли и куршуми

Слободен печат

ФОТО: Пронајдено големо количество на дрога во Гевгелија, четири лица се приведени

Слободен печат

Уапсено лице што избегало од затворот во Прилеп

Слободен печат

Охриѓанец крадел накит и вредни работи од куќи во Охрид

Слободен печат

Сообраќајка на патот Тетово-Гостивар, две лица пренесени во болница

Слободен печат

Жител на Кондово со своето „ауди“ удрил полицаец и побегнал

Слободен печат

Остави Коментар