Полицијата пет дена трага по исчезнатата млада мајка од Босилово - Слободен печат

Полицијата пет дена трага по исчезнатата млада мајка од Босилово

Пред два дена во телефонски разговор за „Фокус“ нејзината мајка, Валентина апелирала до сите кои што имаат било какви сознанија околу тоа каде би можела да биде Марија, веднаш да се јават во полиција.

Пет дена семејството на 28-годишната Марија Брзакова од струмичко Босилово нема сознанија каде би можела да исчезне младата жена, која во саботата наутро излегла од својот дом и не се вратила.

Пред два дена во телефонски разговор за „Фокус“ нејзината мајка, Валентина апелирала до сите кои што имаат било какви сознанија околу тоа каде би можела да биде Марија, веднаш да се јават во полиција.

Утрото кога излегла од својот дом, таа била облечена во тренерки во темна боја, на нозете имала патики или влечки, со себе не носела ташна, мобилен или било каков документ. Висока е околу 160 сантиметри, средна градба, со долга костенлива коса.

– Таа е мајка и сопруга, никогаш не би ја оставила ќеркичката – вели мајката на Марија.

Прочитајте и...  МВР еден месец го следело Кичеец додека тој шетал по кафани и локали

Денеска од СВР Струмица потврдија дека потрагата по Марија трае и се преземаат сите потребни мерки за нејзино пронаоѓање.

– Се пребарува теренот, вклучени се и кучиња трагачи. Повеќе информации не можеме да ви дадеме во моментот, во интерес на истрагата, и покрај големиот јавен интерес за случајот, вели Хризантема Рендевска портпарол на СВР Струмица.

Прочитај повеќе

Зекири: Не смееме да се јавуваме по судии и да бараме услуга

Слободен печат

ЕДИ РАМА НЕ МОЖЕ ДА ЈА СОКРИЕ РАДОСТА: За Албанија собрани 1,15 милијарди евра

Слободен печат

КАМИОН ЛАДИЛНИК со 15 мигранти откриен на бугарска граница, уапсени двајца Грци

Слободен печат

Два авиони за евакуација слетаа во Калифорнија, 14 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат

Извештајот на Европската комисија од 2 до 4 март

Слободен печат

Македонија ќе донира шест милиони денари за обнова на Албанија

Слободен печат

Остави Коментар

пет − четири =

Прочитај повеќе

Фон дер Лајен-Спасовски: Исполнети високите очекувања што ги постави Европската комисија

Слободен печат

Спасовски: Солидарноста беше и останува ѕвезда водилка

Слободен печат

(ВИДЕО)Заев: Нашиот народ е желен за правда, сега на ред е Европската Унија

Слободен печат

Мираковска: Повеќе од седум години имаме систем во кој јавното обвинителство не може да си ја заврши својата работа

Слободен печат

(Видео) Толпата која маршира за правда пристигна пред комплекс судови

Слободен печат

Судиите и обвинителите, членовите на Судскиот совет и Советот на јавни обвинители се сега на потег

Слободен печат