Полицијата нашла дрога кај тројца малолетници од Скопје

По документирање овие случаи, против малолетните престапници ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Во два одделни случаи, од кој еден за време на полицискиот час, скопската полиција вчера пронашла марихуана кај малолетници.

Првата ситуација била регистрирана на 21 април во 15 часот кога полицајци на булеварот „АСНОМ„ привеле двајца малолетници на возраст од 16 и 17 години, откако кај нив била пронајдена марихуана.

Вториот случај е регистриран во 16.10 часот, за време на ограничено движење, кога на подрачјето на Бит-пазар бил приведен 17-годишен малолетник од Скопје. При извршен преглед кај него полицијата пронашла марихуана.

По документирање овие случаи, против малолетните престапници ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитајте и...  Утре без струја дел од Горно Соње, без вода амбулантата на МВР во Центар

Поврзани вести

Пронајдено човечко тело во распаѓање во реката Лепенец

Слободен печат

Голема полициска акција на јужната граница: Запленети 700 килограми марихуана

Слободен печат

На старата автобуска станица во Гевгелија загина градежник по пад од скеле

Слободен печат

МВР: Затворен угостителски објект во Мала Речица, приведен сопственикот

Слободен печат

Приведен нарко дилер баран од германската полиција

Слободен печат

Која е нишката што ја поврзува Македонија со кланот „Америка“

Слободен печат

Остави Коментар