9 C
Скопје

Полицијата казни 697 граѓанин за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие  на територијата на Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се  697 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

 

Прочитајте и...  Автобус излетал од патот кај Демир Хисар – нема повредени патници

Поврзани вести

Полицијата ја истражува смртта на Далибор Томовиќ викан Даба

Пресуда за „Трезор”

Слободен печат

77-годишен могилчанец уапсен откако им се заканувал на соселаните со пиштол

Слободен печат

Жена пронајдена мртва во викендичка во село Раштак

Слободен печат

Автобус излетал од патот кај Демир Хисар – нема повредени патници

Слободен печат

Мртов маж пронајден на пазарот во Чаир

Слободен печат

Остави Коментар