Полицијата казни 34 пијани возачи

Во периодот од 23.00 часот на 29.06.2019 до 05.00 часот на 30.06.2019 година Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол.

Притоа, кај 32 возачи утврдено е присуство на алкохол во крвта, додека двајца возачи одбиле проверка за присуство на алкохол.

Сите 34 возачи се исклучени од сообраќај, на сите времено им се одземени возачките дозволи и поднесени им се мандатни платни налози.

Откриени се и 46 останати прекршоци за кои се издадени 31 мандатен платен налог и 15 прекршочни платни налози.

Прочитајте и...  Касами: Овие избори се многу важни за Македонија да продолжи по нејзиниот евроатлански пат или да се врати назад во диктатура

Прочитај повеќе

Тетовка нападната од својата снаа

Слободен печат

Жител на Неготино физички нападнал 20 години помлад сограѓанин

Слободен печат

Прегазен пешак во Чаир, констатирани тешки телесни повреди

Слободен печат

На скопски аеродром уапсен 19-годишник, се наоѓал на листата со мерка „апси“

Слободен печат

Во скопско „бмв” пронајдени мигранти кај тунелите Удово-Демир Капија

Слободен печат

Тешко повредено лице откако возило излетало од патот Чашка-Велес

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Слободен печат

Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат