Полицијата го донесе Боки 13 во Кривичниот суд (ФОТО+ВИДЕО) – Слободен печат
Хроника

Полицијата го донесе Боки 13 во Кривичниот суд (ФОТО+ВИДЕО)

Боки 13 попладнево беше уапсен на еден од граничните премини во државата на барање на Обвинителството за организиран криминал.

Полицијата вечерва го донесе Бојан Јовановски во Кривичниот суд Скопје каде пред истражен судија ќе дава исказ за случајот по пријавата на ОЈО по што судија на претходна постапка ќе одлучи дали за него ќе има притвор или не.

Фото: Слободен печат

Боки 13 попладнево беше уапсен на еден од граничните премини во државата на барање на Обвинителството за организиран криминал.

Фото: Слободен печат

Приведен и е бизнисменот Зоран Милевски, познат како Зоки Кичеец кој попладнево беше спроведен во кривичниот суд на распит.

Двајцата се осомничени за примање награда за противзаконито влијание, а едниот од нив се сомничи и за перење пари.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close