Полиција во домот на легендата на Манчестер јунајтед поради фотографиите на ќерка му

Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Пол Сколс, имаше проблеми со полицијата и тоа поради фотографиите кои на социјалните мрежи ги постави неговата ќерка.

Имено, Сколс организираше роденденска забава за својот син и тоа на денот кога англиската влада воведе нови поригорозни мерки во Манчестер. Бидејќи драстично се зголеми бројот на заболени од коронавирусот, Владата ги забрани собирите.

Но, Алисија објави неколку фотографии од роденската прослава по што веднаш полицијата тропна на вратата на легедарниот фудбалер.

На крајот Алисија мораше да ги избрише сите слики и видеа на социјалните мрежи, но останаа нејзините фотографии кои мамат воздишки кај мажите.

Алисија Сколс фото: Инстаграм
Алисија Сколс фото: Инстаграм

 

Прочитајте и...  Штутгарт и Чурлинов со прва победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ со три пресврти и седум голови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос за прва „кралска“ радост во „Ла Лига“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Давидовски на победничкиот подиум во Монца

Слободен печат

Тричко расположен пред Косово, ја продолжи гол-серијата во Кипар! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Карамелите“ газат во новата сезона, Челси од 0:3 до 3:3..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Солскјер: Среќа што Мурињо не беше тука да ги измери головите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Се надевам дека „Ролан Гарос“ ќе заврши без последици! (ВИДЕО)

Слободен печат

Штутгарт и Чурлинов со прва победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Официјално: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА2 лигата!

Слободен печат

Ф1: Хамилтон со нова пол позиција во Сочи

Слободен печат

Јунајтед со гол во 100 минута: Судијата свиреше крај, па се предомисли! (ВИДЕО)

Слободен печат