ПОЛИЦАЈКА НА ДЕНОТ: Скокнала во Вардар за да фати крадец (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа апсење на крадец кого го бркала полицијата во центарот на Скопје.

Откако арамијата украл чанта на жена кај Соборниот храм почнал да бега на двајца полицајци во цивил, по што го забележала инспекторка во цивил која тргнала по него.

Тој влегол во Вардар, но не успеал да избега зошто по него влегла и полицајката по што го фатила и го задржала од спротивната страна на кејот додека да дојдат колегите.

Од МВР ја потврдија случката за „Слободен печат“.

Прочитајте и...  Милошоски: Собранието ќе расправа за причините за пропаѓањето на Еуростандард банка

Поврзани вести

Еди Рама: Не сакаме да ја затвориме земјата повторно

Слободен печат

Убава вест: Пронајден е дедо Васил

Слободен печат

Фаучи за навредите на Трамп: Ништо лично, строго деловно

Слободен печат

Хасани: Нема пари што може да ја платат посветеноста на здравствените работници

Слободен печат

Шокантни сознанија: Шишиња за бебињата испуштаат микропластика кога се загреваат

Слободен печат

Мицкоски: Прогонот на политички неистомисленици стана секојдневие за власта и мора да запре

Слободен печат

Остави Коментар