Полицајци во Русија удираат жена по стомак, јавноста бесна (ВИДЕО)

Видеоснимка на која руски полицаец удира млада жена по стомак предизвика бес кај многу Руси, кои сметаат дека властите користат претерана сила за да ги растераат демонстрантите, кои веќе неколку недели протестираат во Москва.

Видеото е забележано во саботата, а нешто подоцна се прошири на Фејсбук.

На снимката е прикажан моментот во кој двајца припадници на полициските сили со кациги ја влечат жената, Дарија Сосновскаја, кон полициското возило.

26-годишната Дарија се обидела да се ослободи и да го турне едниот полицаец на земјата, но наместо тоа, таа добила удари по стомакот од него, а еден новинар кој го снимил инцидентот саркастично го нарекол полицаецот „херој“.

Погледнете го видеото:

 

Прочитајте и...  Заев и Мицкоски тајно договараат датум за избори

Прочитај повеќе

Поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Слободен печат

Мрачна прогноза на СЗО: Коронавирусот стигнува повторно на есен

Слободен печат

Димитров ја поздрави лидерската улога на Франција за заживување на европската агенда

Слободен печат

САД распишаа награда од три милиони долари за апсење на пропагандистот на ИД

МИА Агенција

Голема потрага по нацистичко богатство: Во Полска скриено злато вредно 1,25 милијарди фунти

Слободен печат

Осуденикот Нинџа ја шокираше јавноста- ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицијата го приведе на испрашување премиерот на Федерацијата БиХ

Слободен печат

Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Слободен печат

Муцунски: За одредување датум за избори потребен е целосен консензус

Слободен печат

ЕП истражување: Жителите на пет земји најмногу пријавиле финансиски проблеми за време на пандемијата

МИА Агенција