Полицаец удира „воспитни“ шлаканици на младо момче на Партизанска (ВИДЕО)

До редакцијата на Телма ТВ стигнало видео во кое се гледа како полициски службеник му удира шлаканица на младо момче среде Скопје, она што исто така паѓа во очи е фактот што на снимката се гледа дека полицајците не носат заштитна опрема, која е задолжителна поради епидемијата со вирусот ковид-19.

Според загрижени граѓани кои биле сведоци на настанот, инцидентот се случил вчера попладне на Партизанска во Карпош 4.

Најверојатно полицијата го сопрела момчето за тоа што со своето возило поминал на црвено, но по тоа еден од полицајците му удира шамар, а друг го трга на страна и вербално го напаѓа.

Прочитајте и...  Санкционирани „диви тркачи“ на скопските улици (ФОТО)

Прочитај повеќе

Ураганот Исаја ја погоди Северна Каролина

Слободен печат

Санкционирани „диви тркачи“ на скопските улици (ФОТО)

Слободен печат

Д-р Андоновски: Маската задолжителна за деца над 10 години, треба да има задолжен човек на самиот влез во училиштата кој ќе мери температура

Слободен печат

Пецас денеска ќе ги соопшти промените во грчката влада

Слободен печат

Засилени мерките на Филипините: Повеќе од 27 милиони луѓе се повторно во карантин

Слободен печат

Филипче: Пациентите со трансплантирани бубрези се во добра здравствена состојба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Те молам немој да ме застрелаш“: Објавена нова снимка од апсењето на Џорџ Флојд (ВИДЕО)

Слободен печат

Бунт во затвор во Еквадор: Деветмина затвореници загинаа, а 20 се повредени

Слободен печат

Претседателот Пендаровски ќе го отвори јубилејното 60-то издание на Охридско лето

Слободен печат

Извештај на ОН: Северна Кореја развила минијатурни нуклеарни уреди

Слободен печат

Трамп: Во Авганистан ќе останат околу 4.000 војници до ноември

Слободен печат

Кина со предупредување: Ќе следи одмазда, ако кинеските новинари бидат протерани од САД

Слободен печат