Полицаец ранет при обид да спречи грабеж - Слободен печат

Полицаец ранет при обид да спречи грабеж

Пред продажен објект на улицата Методија Митевски во Скопје, денеска во 17 часот полицискиот службеник Ј.Ј., кој во моментот не бил на работа, се обидел да запре две лица за кои се посомневал дека ќе извршат кривично дело во објектот, соопшти СВР Скопје.

Како што потврдија за МИА од МВР, кон полицаецот бил испукан проектил од огнено оружје, при што тој се здобил со повреда во раката и бил префрлен во здравствена установа за укажување на лекарска помош.

Прочитај повеќе

Адам Шиф: Разузнавачките агенции се под притисок од администрацијата на Трамп

Слободен печат

Цената на бензините без промена, поевтинува дизелот

Слободен печат

Адеми: Го чекаме УНЕСКО со раширени раце

Мирослава Бурнс

Трамп: Ќе направиме „многу лоши работи”, доколку не паднат бариерите од ЕУ

Слободен печат

Тачи му даде 15 дена на Курти за да формира нова влада на Косово

Слободен печат

Мусави: Тврдењата на европските сили за иранското кршење се неосновани

Слободен печат

Остави Коментар

seven − three =

Прочитај повеќе

Јандроковиќ: Претседавањето со ЕУ е потврда за посветеноста на Хрватска кон европските вредности

Слободен печат

Пропадна лидерската средба, спас за Законот за јавното обвинителство ќе се бара во осумте пратеници

Весна Тодоровска

Надлежните трагаат по високо обучените професионалци кои ги ликвидираа шкаљарците во Атина

Слободен печат

Во текот на ноќта запалени неколку автомобили во Атина

Слободен печат

Бурна ноќ во Куманово: Маж запалил полициско возило, пукал во службеници, па побегнал

Слободен печат

Данските легенди на инди-рок сцената – Efterklang, пристигнуваат во Скопје!

Слободен печат